תכנון פנסיוני – המפתח לפרישה מוצלחת

רבים מאיתנו מעדיפים לחיות את הרגע וליהנות כמה שיותר מהחיים, יעלה כמה שיעלה. הבעיה היא שאנו לא עוצרים לרגע לחשוב על העתיד, על הימים בהם נתבגר ונצטרך כדרך העולם לפרוש לגמלאות. או אז, אנו עלולים להיתקל בקשיים ממשיים בהישרדותנו הכלכלית בימי הזקנה, ימים בהם לא יהיו לנו מקורות הכנסה מעבודה פעילה.

על מנת להימנע ממצב מסוכן זה ולהגיע כמה שיותר מוכנים לגיל הפרישה תוך שאנו נהנים מחיים פעילים ועשירים גם בשנות השבעים והשמונים לחיינו, כדאי לבצע תכנון פנסיוני מושכל בו נקבל החלטה מודעת לחסוך לגיל הפרישה, ובעצם לחסוך לעתיד שלנו. למעשה ההמלצה הגורפת כיום היא להתחיל בתכנון הפרישה כבר בגילאים המוקדמים, כשאנחנו עוד צעירים ועסוקים בביסוס התא המשפחתי שלנו. הכלים העיקריים שעומדים לרשותנו לצורך חיסכון ארוך טווח זה הם קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים וקופות הגמל. בשורות הבאות נרחיב על כל אחד מהמוצרים הפיננסיים החשובים הללו:

קרן פנסיה

נתחיל בקרן הפנסיה, שהיא קרוב לוודאי המוצר המוכר בעולם – קרן זו הינה מכשיר חיסכון, שמטרתו לייצר הכנסה חודשית קבועה לזמן פרישה ומקנה הגנות ביטוחיות למשך תקופת החיסכון. קרנות הפנסיה יודעות להמיר סכום כסף שנצבר בהן במשך כל תקופת החיסכון, לקצבה חודשית, שנותרת די יציבה. מעבר להיותן מקור הכנסה מרכזי בגיל הפרישה הן כוללות בתוכן כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר כמו כיסוי למקרה מוות בו מקבלים האלמן או האלמנה קצבה חודשית לכל החיים במקרה בו העמית נפטר. כן ישנה זכאות לקבלת קצבה עבור יתומים עד גיל 21 וכן כיסוי ביטוחי למקרה של אובדן כושר עבודה.

 

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הידוע גם כביטוח חיים פנסיוני מיועד לעובדים ומנהלים המעוניינים בחיסכון ארוך טווח לגיל הפרישה, במסגרתו ניתן לכלול גם כיסויים ביטוחיים. ביטוח זה בנוי משני מרכיבים עיקריים: חיסכון לגיל הפרישה המתקבל כקצבה חודשית עם צאת המבוטח לגמלאות וכן כיסוי ביטוחי למקרה של אובדן כושר עבודה מוחלט או חלקי, שאירע במהלך תקופת הביטוח.

 

קופת גמל

קופת גמל היא מכשיר חיסכון פנסיוני נוסף המאפשר לחסוך כסף שישמש כמקור הכנסה לאחר הפרישה. החיסכון בקופת הגמל מעניק הטבות מס הן לשכירים והן לעצמאיים והכספים עשויים להניב תשואה לאורך השנים ובכך לאפשר להגדיל את החיסכון הנצבר באופן משמעותי. ניתן להשקיע את הכספים במגוון מסלולי השקעה, שלכל אחד מהם רמת סיכון שונה בהתאם לאופי וצרכי המבוטח.

חיפוש באתר

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors